Ogłoszenia parafialne na 2 Niedzielę Adwentu – 05 grudnia 2021r.

 1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii święty czas rekolekcji adwentowych. Tegoroczne rekolekcje prowadzi ks. dr Ireneusz Świątek, nowy rektor naszego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku i były wikariusz tej parafii. Zachęcamy do jak najlepszego wykorzystania tego czasu łaski. W poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą mszą św. możliwość skorzystania ze spowiedzi. Prosimy: nie odkładajcie spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami. PLAN REKOLEKCJI. Można też zgłaszać chorych w zakrystii, do których udamy się z posługą sakramentalną, by ich przygotować na święta w piątek 17-tego grudnia. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i wtorek na wszystkich mszach św. przeznaczone są na utrzymanie Seminarium we Włocławku oraz dla ks. Rekolekcjonisty, jako nasze podziękowanie za jego posługę słowa wśród nas.
 2. Dziś obchodzimy też XXII Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy, że dużą cześć ludności za naszą wschodnią granicą stanowią Polacy, którzy znaleźli się tam nie z własnego wyboru. Jesteśmy im winni naszą pamięć i troskę. Otoczmy ich więc modlitwą i materialnym wsparciem. Dla tych wspólnot parafialnych zbierane są dzisiaj przed kościołami ofiary. Wspomóżmy ich przed świętami również i my.  
 3. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Mikołaja, biskupa; we wtorek – św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła; w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu msze św. o godz. 06,30; 09,00 i o 18,00, a w Radomicach o godz. 17,00. W południe od godz. 12,00-13,00 będzie otwarty kościół, by każdy chętny mógł przeżyć „Godzinę Łaski dla całego świata”, o którą prosiła sama Matka Najświętsza podczas objawień w Montichiari we Włoszech w 1947r. Jak sama Maryja mówiła: „Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”. Zapraszamy na osobistą modlitwę do świątyni, a kto nie może przyjść niech w tym czasie modli się w domu lub pracy.
 4. Trwają adwentowe msze św. ku czci Matki Bożej , tzw. Roraty. Odprawiane są one w naszym kościele w dni powszednie o godz. 06,30, a w czasie rekolekcji o 16,30. Do kościoła zabieramy ze sobą lampiony.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Sumę o godz. 10,00, podczas której modlić się będziemy za ofiary Stanu Wojennego w 40 rocznicę jego wprowadzenia oraz za żywych i zmarłych członków Solidarności z zakładu „Konwektor” w Lipnie w 40 rocznicę poświęcenia sztandaru „Solidarność-Konwektor”.
 6. Zapraszamy osoby niesamodzielne ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawne do skorzystania z oferty pobytu w Dziennym Domu Pobytu w Lipnie na oś. Sikorskiego. Informacje dodatkowe na plakacie wywieszonym w gablocie.
 7. I jeszcze jedna wiadomość. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza od dnia 10.12. opuszcza naszą parafię ks. wikariusz Artur Machała i zostaje skierowany do pracy w parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli. Już dziś Ks. Arturowi serdecznie dziękujemy za jego piękną, dwuletnią służbę, a pożegnamy go oficjalnie na mszy św. o godz. 18,00 w najbliższy czwartek. Natomiast do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii zostaje skierowany ks. Robert Maciejewski, tutejszy rodak, który zawiesza swoją posługę na Łotwie. Życzymy ks. Robertowi wiele Bożych łask, a przywitamy go oficjalnie na Sumie w przyszłą niedzielę.
 8. Przed kościołem można nabywać świece Caritas w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” duże po17zł i małe po 7zł.
 9. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 10. Namawiamy do zakupu i do lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: „Droga ku Bogu” – czym jest nawrócenie? – odpowiada o.prof. Józef Augustyn; „Zdecydowani, by wierzyć” – kiedy nawrócenie jest cudem? – tłumaczy Radek Molenda oraz „Józef, patron ubogich” – o jakie ubóstwo chodzi? – wyjaśnia ks. Jacek Stefański. Zachęcamy do zakupu i lektury.
 11. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem
  i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i miłym gościom na czas rekolekcji i adwentowego czuwania życzymy: Szczęść Boże.