Ogłoszenia parafialne na 1 Niedzielę Adwentu – 28 listopada 2021r.

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja, Apostoła; w piątek –  św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 2. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski oraz  Adwent, który ma być oczekiwaniem na ponowne przyjście Chrystusa na ziemię, a także przygotowaniem do świat Narodzenia Pańskiego, podczas których czcić będziemy pierwsze przyjście Jezusa do ludzi.
 3. Od jutra rozpoczynają się adwentowe msze św. ku czci Matki Bożej , tzw. Roraty odprawiane w naszym kościele w dni powszednie o godz. 06,30. Do uczestnictwa w nich zapraszamy serdecznie wszystkich parafian. Do kościoła przynosimy ze sobą lampiony. W tym czasie nie będzie porannej mszy św. o godz. 07,00.
 4. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które potrwają do wtorku. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Ireneusz Świątek, nowy rektor naszego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku i były wikariusz tej parafii. Zachęcamy do udziału w nich i przygotowania się duchowo do Bożego Narodzenia. Spowiedź św. w przyszły poniedziałek i wtorek pół godziny przed każdą mszą św.  
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i za już powołanych. W piątek od godz. 16,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, spowiedź oraz komunia św. co pół godziny, a w Radomicach o 16,30. Bardzo prosimy, by w tym dniu przystępowały do spowiedzi tylko osoby zbierające pierwsze piątki, pozostałych zapraszamy do spowiedzi rekolekcyjnej w przyszłym tygodniu. Także w tym dniu nie odwiedzimy chorych. Uczynimy to za tydzień, po rekolekcjach. W sobotę o godz. 09,00 msza ku czci Niepokalanego Serca Maryi, różaniec i spotkanie Kół Różańcowych.. W przyszłą niedzielę po Sumie o godz. 10,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziesiątek różańca jako uwielbienie Jezusa za Jego obecność wśród nas.
 6. W I piątek miesiąca po mszy św. o godz. 18,00 konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają dostąpić łaski chrztu św. w miesiącu grudniu.
 7. Za tydzień, po mszy św. o godz. 13,00, konferencja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i poświęcenie ich medalików. Tego też dnia, z okazji I niedzieli miesiąca, taca będzie przeznaczona na dokończenie zaplanowanych na ten rok prac remontowo – budowlanych na plebanii i w kościele.
 8. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie dekoracji adwentowej dk. Robertowi, ks. Adrianowi i p. Kościelnemu.
 9. W dniach 3 i 4.12. w sklepach spożywczych na terenie Lipna będzie organizowana XIX Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak. Pomagam!”. Za każde najmniejsze dobro w imieniu najuboższych serdecznie dziękujemy.
 10. Są jeszcze ostatnie miejsca na pielgrzymkę Radia Maryja do Torunia w dniu 04.12. Chętni mogą się zapisywać w zakrystii.
 11. W związku ze wzmożonym wzrostem zachorowań na Covid 19 przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w obiekcie kościoła oraz o dezynfekcji dłoni przed wejściem do świątyni. Bądźmy świadomi zagrożenia i wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo.
 12. „Caritas”, jak co roku, przeprowadza akcję „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, w ramach którego rozprowadza świece. Ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc świąteczną dla dzieci z biednych rodzin. Cena świec: 7 i 17zł. Sprzedaż przed kościołem.
 13. Namawiamy do zakupu i do lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Pójdźmy wszyscy…na roraty – dlaczego warto uczestniczyć w roratach? – tłumaczy ks. Krzysztof Grzejszczyk; Czasy ostateczne – jaką treść pod tym pojęciem zawiera Biblia – wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowski oraz Józef, patron cierpiących – jak oddać św. Józefowi swoje bóle i cierpienia? – opisuje ks. Jacek Stefański. Zachęcamy do zakupu i lektury.
 14. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem
  i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
 15. Na rozpoczynający się czas adwentu niech Bóg wszystkim naszym parafianom, gościom, solenizantom i jubilatom obficie błogosławi: Szczęść Boże.