OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 13 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1. Dziś gościmy w naszej parafii o. Marka Adama Rostkowskiego, wykładowcę misjologii ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który głosi nam Słowo Boże i rozprowadza przed kościołem kalendarze misyjne. 

2. Również dziś na mszy św. o godz. 13,00 uroczyście pożegnamy opuszczających naszą parafię kapłanów: ks. Marcin Zaworski i ks. Jan Tomczyk. Za ich posługę wśród nas serdecznie im dziękujemy. Natomiast w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11,30 powitamy nowych naszych wikariuszy: ks. Łukasza Sztylkę i ks. Krzysztofa Włodarczyka. 

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Licheńską: w środę – św. Tomasza Apostoła; w sobotę – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę.

4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. W czwartek, przed msza św. wieczorową, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz za już powołanych. W piątek spowiedź przed mszą św. ranną oraz od godz. 16,00 z komunią św. co pół godziny. Spowiedź w Radomicach także o godz. 16,00, a następnie msza św. Nabożeństwo pierwszo piątkowe przed mszą św. wieczorową o godz. 17,30. Ze względu na trwające urlopy księży w lipcu i w sierpniu nie będzie odwiedzin chorych w domach w pierwsze piątki. Prosimy, by ich o tym powiadomić. W sobotę o godz. 09,00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej różaniec. W niedzielę po mszy św. o godz. 10,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziesiątka różańca i procesja wokół kościoła. Tego dnia taca z racji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na wkład własny prac konserwatorskich figur: św. Piotra, św. Pawła oraz sceny Ukrzyżowania na frontonie kościoła.  
5. Od przyszłej niedzieli aż do pierwszej niedzieli września nie będzie mszy św. o godz. 13,00.

6. Miło nam poinformować, że Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego dofinansował prace konserwatorskie prowadzone w naszym kościele przy zabytkach kwotą 80tyś.zł. Jest to kwota trochę niższa od wnioskowanej, dlatego figura Matki Bożej stojąca na zewnątrz, nad kaplicą Adoracji, nie będzie remontowana. Wymagany wkład własny parafii to 34tyś. Mamy już trochę, o resztę prosimy. W tym miejscu serdecznie dziękujemy p. Anecie Jędrzejewskiej, Wicemarszałek Województwa, naszej parafiance, za aktywną pomoc w pozyskaniu tej dotacji.  

 7. Namawiamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: W jakiej kondycji psychicznej są dzieci i jak mądrze dać im więcej wolności w wakacje – mówi psycholog Sabina Zalewska w wywiadzie Moniki Odrobińskiej –Pozwólmy dzieciom się nudzić; Jakie znaczenie ma fakt, że Jan pochodził z rodu kapłańskiego? Prawdziwe oblicze proroka z Pustyni Judzkiej odsłania ks. Henryk Zieliński w tekście: Chrzciciel nieznany oraz Sylwetkę bł. ks. Michała Rapacza, męczennika komunistycznej bezpieki, opisuje Iwona Budziak w artykule: Dobry ksiądz. Zachęcamy do zakupu i lektury.

8. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i miłym gościom na nowy tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku życzymy: Szczęść Boże.