OGŁOSZENIA NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

  1. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski; w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.
  2. W czwartek o godz. 16,00 ks. Bp. senior Stanisław Gębicki udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Na tę piękną uroczystość zapraszamy także rodziny osób bierzmowanych. Spowiedź dla kandydatów, ich rodzin oraz świadków w środę o godz. 19,00.   
  3. W sobotę, 13-go maja, rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Różaniec wraz z procesją wokół kościoła po msz św. o godz. 18,00. Kto by chciał udekorować figurę Matki Bożej kwiatami w dowód miłości do Niej, bądź w konkretnej intencji w tym lub innym miesiącu prosimy o kontakt.
  4. Rodzina z Radomic, dla której zbierane były pieniądze w ubiegłoniedzielnej zbiórce przed kościołem jest wszystkim ofiarodawcom bardzo wdzięczna i serdecznie dziękuje za wasze wsparcie w tym tragicznym wydarzeniu, którego doświadczyli.   
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w naszej świątyni o godz. 17,30, a w kaplicy w Radomicach o godz. 17,00. Niech wzorem minionych pokoleń w miesiącu maju miłość ku Matce Najświętszej będzie wyrażana śpiewem „Litanii Loretańskiej” oraz pieśnią „Chwalcie łąki umajone”. 
  6. Z okazji 900-lecia istnienia naszej diecezji są do nabycia przed kościołem, w bardzo małej ilości, dwa wydawnictwa poświęcone temu wydarzeniu: album „Nova et vetera” w cenie 60zł i broszurka „Diecezja Włocławska” w cenie 10zł. Zachęcamy do zakupu takiej właśnie  pamiątki tego historycznego wydarzenia. 
  7. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i miłym gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.