Ogłoszenia parafialne na 12 Niedzielę Zwykłą – 19 czerwca 2022r.

  1. Dziś na mszy św. o godz. 13,00 swoją Mszę Św. Prymicyjną odprawi w swojej parafii praktyk diakońskich ks. Robert Gumosiński. Swoją modlitwą umacniajmy nowego kapłana i prośmy dla niego o łaskę wypełnienia świętego posłannictwa.
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dziś po mszy św. o godz. 10,00, a w tygodniu po mszy św. wieczorowej o godz. 18,00 nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek zakończenie oktawy oraz poświęcenie wianków sporządzonych z pierwszych kwiatów, kłosów i ziół leczniczych. Po oktawie nabożeństwa czerwcowe o godz. 18,30.
  3. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  4. W piątek, ze względu na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast w tym dniu za publiczne odmówienie Aktu Zadośćuczynienia Sercu Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Uczynimy to wspólnie po mszy św. wieczorowej.
  5. W czwartek przypada Dzień Ojca. Wszystkim tatom składamy najserdeczniejsze życzenia, a żywych i zmarłych polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu na środowej nowennie.
  6. W piątek zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie dzień wcześniej, w czwartek, na godz. 09,00 do naszej świątyni na mszę św. dziękczynną zapraszamy uczniów i nauczycieli ze Szkół Podstawowych oraz z Zespołu Szkół Technicznych. Msza św. w tej samej intencji w kaplicy w Radomicach również w czwartek o godz. 09,30.
  7. W piątek, ostatni miesiąca, o godz. 19,00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez rodziny naszej parafii z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Znajdźmy chwilę czasu na osobiste spotkanie z Jezusem.
  8. Namawiamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Diecezja z potencjałem – wywiad z ks. bp. Krzysztofem Wętkowskim,  w pierwszą rocznicę jego ingresu do katedry włocławskiej; Elektroniczny detoks – o zagrożeniach, jakie niesie dla dzieci i nastolatków wielogodzinne przebywanie przed ekranem oraz Kościelna polityka kadrowa – czym podyktowane są ogłaszane właśnie w diecezjach zmiany proboszczów i wikariuszy? Zachęcamy do zakupu i lektury.
  9. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
  10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i miłym gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.