OGŁOSZENIA 31 NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne

na 31 Niedzielę Zwykłą – 30 października 2022r.                 Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego

 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – uroczystość Wszystkich Świętych;       w środę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; w piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 2. We wtorek Dzień Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 07,00; 08,30; 10,00 i o 18,00; w kaplicy szpitalnej i Radomicach jak w każda niedzielę. O godz. 11,30 rozpocznie się na cmentarzu modlitwa wspominkowa za zmarłych, bezpośrednio po niej msza św. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje uczestnictwo we mszy św. pod karą grzechu ciężkiego, a nie tylko odwiedzenie cmentarza. Natomiast o godz. 20,00 zapraszamy na wspólny różaniec na cmentarzu w intencji zmarłych.
 3. W środę Dzień Zaduszny, czyli dzień modlitw w intencji wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w kościele o godz. 07,00; 09,00 i o 18,00, a w kaplicy w Radomicach o godz. 16,00.
 4. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe: dziś o 17,30 i w poniedziałek o 17,00.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić się będziemy za powołanych do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź przed msza św. o godz. 07,00 i od godz. 16,00 z komunią co pół godziny, a w Radomicach o 16,30. W tym dniu odwiedzimy też chorych w domach. W sobotę o godz. 09,00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, różaniec z wypominkami i spotkanie Kół Różańcowych. W niedzielę po mszy św. o godz. 10,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziesiątek różańca.
 6. Także za tydzień , w I niedziele miesiąca, po mszy św. o godz. 13,00 konferencja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Obecność obojga rodziców obowiązkowa. Tego też dnia taca przeznaczona będzie na zapłatę za odnowione witraże w kaplicy św. Barbary i na prace w holu głównym plebanii.
 7. W dniach od 01 – 08.11. można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego każdego dnia. Warunki odpustu to: pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, stan łaski uświęcającej, przyjęta komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Korzystajmy z dobrodziejstw jakie daje nam i naszym zmarłym Kościół.
 8. W oktawie Wszystkich Świętych zapraszamy na różaniec w intencji zmarłych z wypominkami przed wieczorną mszą św. o godz. 17,00. W pierwszą sobotę miesiąca wypominki oktawalne połączone będą z różańcem po mszy św. o godz. 09,00.
 9. Nadal przyjmujemy na wypominki roczne. Tych, którzy chcą, by cała parafia modliła się za zmarłych z ich rodziny zachęcamy do ich zamawiania. Będzie możliwość zamówienia wypominek także na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla całego naszego dekanatu. Spotkania będą miały miejsce w salkach na plebanii w parafii bł. bp. Michała Kozala o godz. 15,00. Osoby, które w najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński prosimy, by się tam zgłosiły, zapisały i taki kurs odbyły.
 11. Ponawiamy apel administracji cmentarza parafialnego, by uzupełnić dane dysponentów grobów, kto do tej chwili tego nie uczynił. 
 12. Namawiamy do zakupu i do lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Przemijanie – dramat czy nadzieja – jak  mając 92 lata, traktuje swoje przemijanie? –  tłumaczy o. Leon Knabit; Święci są dla nas – dlaczego przed Dniem Zadusznym, w miesiącu poświęconym modlitwie za zmarłych, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych? – wyjaśnia o. Józef Kijas oraz Jak dobrze przeżyć żałobę – dzisiejszy świat neguje istnienie życia wiecznego i trywializuje śmierć. Czy podobnie udaje się usunąć ze świadomości ludzi żałobę po stracie bliskich? – odpowiada ks. Wojciech Szychowski, psycholog i psychoterapeuta. Zachęcamy do zakupu i lektury.
 13. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
 14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.               A wszystkim naszym parafianom i zawsze miłym gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.