ORSZAK TRZECH KRÓLI

Moi Kochani

Od kilkunastu już lat, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy.

Dzięki temu w ten Dzień Epifanii, możemy jeszcze bardziej, jeszcze radośniej obchodzić Objawienie się Boga światu. Nową polską Tradycją tego dnia stał się Orszak Trzech Króli, który od kilkunastu lat przemierza polskie drogi miast i wsi. 

Także u nas swoją wizytę zapowiedzieli Trzej Królowie wraz ze swoim barwnym orszakiem. Po przerwie pandemicznej chcemy i u nas w Lipnie, wrócić do tej pięknej tradycji Orszaku Trzech Króli.   

Serdecznie zapraszamy wszystkich, na spotkanie z Trzema Królami – 6 stycznia 2023 r. po Mszy Świętej w Kościele Wniebowzięcia NMP w Lipnie o godz. 13.00. Na placu Dekerta o godz. 14.00.

I pomóżmy królom odnaleźć nowonarodzonego Mesjasza. 

Nie bójmy się przebrać, siebie i swoich dzieci, za aniołki, diabełki, za rycerzy i dwórki z epoki rzymskiej. Pamiętajmy o wyróżniających się kolorach orszaku: NIEBIESKI – AFRYKA, ZIELONY – AZJA, CZERWONY – EUROPA. W swoich zasobach domowych, w piwnicach, na strychu zawsze coś się znajdzie. Pomóżcie zrobić nam najpiękniejszy ORSZAK TRZECH KRÓLI W NASZYM MIEŚCIE.

RUSZAMY O 14.00 Z PALCU DEKERTA  w stronę parafii bł. Michała Kozala. Co będzie czekać nas po drodze. Przyjdź, przekonaj się i pomóż Królom odnaleźć Mesjasza.  

OTO KILKA WSPOMNIEŃ…