OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 32 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polskich; w piątek – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; w sobotę – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
  2. Dziś przeżywamy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „To jest zawsze nasz dom”. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na wsparcie wspólnot chrześcijańskich w Syrii, Iraku , Libanie i pogrążonej w wojnie Ziemi Świętej. Wesprzyjmy naszych współwyznawców swoją ofiarą, by mogli w swojej Ojczyźnie przetrwać trudny czas zawieruchy wojennej i licznych prześladowań.
  3. W najbliższych dniach Pan Organista roznosząc opłatki odwiedzi: Radomice, Białowieżyn, a popołudniami: oś. Kwiatów, ul. Włocławską i ul. Sierakowskiego.
  4. W ubiegłą niedzielę na tacę przeznaczoną na wkład własny do wniosku złożonego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego na prace przy kościele w przyszłym roku złożyliście 6.128zł. Dziękujemy serdecznie za płynące z waszej strony wsparcie i troskę o nasz zabytkowy kościół. Bóg zapłać.
  5. Nadal przez cały listopad przyjmujemy na roczne wypominki za zmarłych. 
  6. Namawiamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Dla Polski i Kościoła – Wpływ kobiet na kształtowanie się chrześcijaństwa i państwowości w Polsce przedstawia prof. Krzysztof Ożóg; Synod to nie majsterkowanie – Co się wydarzyło na synodzie w Rzymie, jakie trudne tematy podejmowano – relacjonuje i dzieli się swoimi refleksami uczestnik obrad abp Adrian Galbas oraz Rozmowy o śmierci – o tym, jak młodzi ludzie patrzą z dystansem na różne wydarzenia, dopóki ich samych nie dotkną – snuje refleksje Angelika Korszyńska-Górny. Zachęcamy do zakupu i lektury.
  7. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i zawsze miłym gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.