Ogłoszenia parafialne na 17 Niedzielę Zwykłą – 25 lipca 2021r.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – świętych rodziców Najświętszej Maryi Panny, Joachima i Annę; w czwartek – św. Martę; w sobotę – św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
  2. Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, które przypada w dniu    25 lipca oraz na zakończenie XXII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, po wszystkich mszach świętych pobłogosławimy kierowców i ich pojazdów. Ofiary, zbierane przy tej okazji, będące podziękowaniem za szczęśliwe podróże zostaną przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  3. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 10,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziesiątka różańca i procesja wokół kościoła. Ofiary składane w tym dniu, jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca, przeznaczone będą na dalsze prace remontowo – budowlane na plebanii oraz na powstanie kaplicy adoracji w kościele.
  4. Pamiętajmy o tym, abyśmy w czasie wakacji, podziwiając Pana Boga w rzeczach stworzonych, nie zapominali o Nim w modlitwie i o obowiązku udziału we mszy św. niedzielnej i świątecznej.
  5. Namawiamy do zakupu i do lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy:              . Zachęcamy do zakupu i lektury.
  6. 1 sierpnia, w niedzielę będziemy obchodzić 77 rocznicę Powstania Warszawskiego. O godz. 15.00 na placu Dekerta wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych, o godz. 17.00 ,,Godzina W’’ pod pomnikiem Armii Krajowej, o godz. 20.00 Msza św. w int. ofiar Powstania Warszawskiego w par. bł. Bpa Michała Kozala. Zapraszamy.
  7. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a wśród nich jest także dzisiejszy solenizant, nasz wikariusz, ks. Jakub składamy najserdeczniejsze życzenia. Pozostałym naszym parafianom i miłym gościom na nowy tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku życzymy: Szczęść Boże.