OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 10 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Bogumiła, biskupa, Patrona Diecezji; we wtorek – św. Barnabę, Apostoła; w czwartek – św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła; w piątek –bł. Michała Kozala, biskupa męczennika. 
  2. Dziś wybory do Parlamentu Europejskiego. Zachęcamy do uczestnictwa w nich i oddania swego głosu na kogoś, kto godnie będzie reprezentował naszą Ojczyznę na forum europejskim i będzie dbał przede wszystkim o interesy nas Polaków. 
  3. W czwartek 13 dzień miesiąca, a więc kolejny dzień rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie i nasze comiesięczne nabożeństwo fatimskie. Tego też dnia wspominamy w liturgii św. Antoniego – Patrona naszego miasta. Dlatego o godz. 18,00 rozpocznie się procesja fatimska i podąży do wzgórza św. Antoniego. Po jej zakończeniu na wzgórzu sprawowana będzie msza św. koncelebrowana w intencjach wcześniej zamówionych i w intencji naszego miasta i jego mieszkańców w 775 rocznicę lokalizacji Lipna. Bardzo serdecznie zapraszamy i na procesję i na tę wyjątkową Eucharystię. Gdyby padał deszcz wszystko odbywać się będzie w kościele.
  4. W ubiegła niedzielę, pierwszą miesiąca, na tacę przeznaczoną na wkład własny do wniosku pozwalającego na wymianę wszystkich drzwi zewnętrznych do kościoła złożyliście 7.131zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
  5. Trwają codziennie nabożeństwa czerwcowe o godz. 17,30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy.
  6. Apel Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej.
  7. Namawiamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Czego powinniśmy unikać, a na co zwrócić szczególną uwagę w dzień święty? – odpowiada o. Mirosław Pilśniak; Czy ubiór, w którym przechodzimy do Kościoła ma znaczenie? Na ile luzu możemy sobie w tej kwestii pozwolić? –  pisze Barbara Stefańska oraz Jeśli łożymy w swoich podatkach na lekcje religii, to mamy się prawo o nie upominać – wyjaśnia ks. prof. Piotr Tomasik. Zachęcamy do zakupu i lektury.
  8. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
  9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i miłym gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.