OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 6 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. W tym tygodniu w środę, rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Do praktyk pokutnych należy między innymi post, czyli umartwienie, podejmowane z pobudek wiary, a polegające na niespożywaniu pokarmów mięsnych w określone dni tzw. post jakościowy oraz ograniczeniu ilości spożywanych pokarmów, tzw. post ilościowy. Post jakościowy obejmuje wszystkie piątki całego roku, Środę Popielcową, Wigilię Paschalną i Wigilię Bożego Narodzenia. Post ilościowy obejmuje jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Natomiast post ścisły, łącznie ilościowy i jakościowy, obowiązuje w Popielec i Wielki Piątek. Jedną z form ascezy pokutnej jest abstynencja od napojów alkoholowych, do której zachęcamy. Przez cały Wielki Post obowiązuje zakaz organizowania i uczestniczenia w zabawach tanecznych. Niech duch pokuty będzie obecny w naszym życiu w tym wyjątkowym czasie. Msze św. w środę z obrzędem posypania głów popiołem o 07,00; 09,00; 16,00 i o 18,00, a w kaplicy w Radomicach o 16,00.
  2. Mocnym akcentem rozpoczynamy w tym roku Wielki Post. Bowiem w oczekiwaniu na spotkanie z Matką Bożą w znaku Ikony Jasnogórskiej już za tydzień rozpoczynamy maryjne rekolekcje parafialne. Będą one trwały z większą lub mniejsza aktywnością aż do piątku, czyli do momentu przyjazdu do nas obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Rekolekcje poprowadzi i przez czas nawiedzenia nas przeprowadzi o. Stanisław Patalita, redemptorysta  z Gdyni. Będą to jedyne rekolekcje wielkopostne w tym roku w naszej parafii. Plan rekolekcji i nawiedzenia otrzymaliście podczas kolędy. Spowiedź tylko w poniedziałek 19.02. przed mszami o godz. 09,00 i 11,00 oraz o godz. 20,00. Ta zmiana spowodowana jest tym, że już od soboty gościmy Matkę Bożą w dekanacie ( początek w parafii Kikół ) i na powitanie Maryi w każdej parafii dekanatu ok. godz. 17,30 wszyscy kapłani należący do tego dekanatu sprawują mszę św. Stałym punktem codziennej liturgii jest też Apel Jasnogórski o godz. 21,00. Szczególnie piękna będzie też Pasterka Maryjna w przyszły piątek o godz. 22,00 z udziałem zaproszonych kapłanów z tej parafii pochodzących i tu pracujących. Na pewno na bieżąco o. Rekolekcjonista przypominał będzie i zapraszał na kolejne punkty programu. Wszystkie tace zbierane od niedzieli do czwartku będą przeznaczone dla o. Rekolekcjonisty i na wsparcie licznych dzieł prowadzonych przez Ojców Redemptorystów. Natomiast oprócz przygotowania wewnętrznego ważne jest również przygotowanie zewnętrzne: dekoracja okien naszych domów, ulic, obejść, pól, kapliczek i krzyży. Nawet na tych wioskach i ulicach którymi Maryja nie będzie przejeżdżać. Niech te dekoracje pojawią się już w sobotę, bo wtedy rozpoczyna się Nawiedzenie w naszym dekanacie. Dlatego prosimy pokażmy się z jak najlepszej strony, dajmy świadectwo miłości i przywiązania do Maryi. Są do nabycia w kruchcie kościoła: flagi czyste i z nadrukiem: polskie, maryjne, papieskie, proporczyki, chorągiewki z materiału i papieru, emblematy maryjne większe i mniejsze. Postarajmy się godnie przywitać i przyjąć Chrystusową i naszą Matkę.
  3. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej w piątki o godz. 17,00 ( w dniu Nawiedzenia o 20,00 ), a w Radomicach o 16,30 oraz Gorzkich Żalach wraz z kazaniem pasyjnym w kościele parafialnym w niedzielę o godz. 17,30; a w kaplicy w Radomicach przed msza św. o godz. 10,00. 
  4. Dziękujemy serdecznie za Wasze finansowe wsparcie prac, które chcemy podjąć w tym roku w naszej świątyni. Wdzięczni jesteśmy za wpłaty dokonywane na konto parafialne i za ofiary złożone w ubiegłą, pierwszą niedzielę miesiąca na tacę. Wyniosły one 5.853zł. 
  5. Namawiamy do zakupu i do lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Jak towarzyszyć chorym? – 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Jak wspierać w cierpieniu tłumaczy ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz służby zdrowia;  Siła bezsilnych – Warto zadać sobie pytanie, gdzie będę szukał siły, gdy mnie dopadnie choroba – pisze ks. Łukasz Piotrowski oraz Wartościowanie życia – To chrześcijaństwo przywróciło godność każdemu człowiekowi – podkreśla Anna Meetschen. Zachęcamy do zakupu i lektury.
  6. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do  tych miejsc.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i miłym gościom na ostatnie chwile karnawału i pierwsze dni Wielkiego Postu życzymy: Szczęść Boże.