OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 30 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w środę – uroczystość Wszystkich Świętych; w czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 2. W środę Dzień Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 07,00; 08,30; 10,00 i o 18,00; w Kaplicy Szpitalnej i Radomicach jak w każdą niedzielę. O godz. 11,30 rozpocznie się na cmentarzu modlitwa wypominkowa za zmarłych, bezpośrednio po niej msza św. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego we Włocławku. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje uczestnictwo we mszy św. pod karą grzechu ciężkiego, a nie tylko odwiedzenie cmentarza. Natomiast o godz. 20,00 zapraszamy na wspólny różaniec na cmentarzu w intencji naszych zmarłych. 
 3. W czwartek Dzień Zaduszny, czyli dzień modlitw w intencji wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w kościele o godz. 07,00; 09,00 i o 18,00, a w kaplicy w Radomicach o godz. 16,00.
 4. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe do kościoła: dziś na 17,30 a w poniedziałek i wtorek na 17,00.
 5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek na mszy św. wieczorowej modlić się będziemy za powołanych  do służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź przed mszą św. o godz. 07,00 i od godz. 16,00 z komunią co pół godziny. W Radomicach także spowiedź od godz. 16,00, a po jej zakończeniu msza św. W tym dniu odwiedzimy również chorych w domach. W sobotę o godz. 09,00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, różaniec z wypominkami i spotkanie Kół Różańcowych. W niedzielę po mszy św. o godz. 10,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dziesiątek różańca.
 6. Także za tydzień, w I niedzielę miesiąca, po mszy św. o godz. 13,00 konferencja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Obecność obojga rodziców obowiązkowa. Tego też dnia taca przeznaczona będzie na wkład własny do wniosku złożonego w Ministerstwie Kultury na dalsze prace renowacyjne w naszej, zabytkowej świątyni w przyszłym roku. 
 7. W dniach od 01–08.11. można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego każdego dnia. Warunki odpustu to: pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, stan łaski uświęcającej, przyjęta komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Korzystajmy z dobrodziejstw jakie daje nam i naszym zmarłym Kościół. 
 8. W oktawie Wszystkich Świętych zapraszamy na różaniec w intencji zmarłych z wypominkami przed wieczorną mszą św. o godz. 17,00. W pierwszą sobotę miesiąca wypominki oktawalne połączone będą z różańcem po mszy św. o godz. 09,00.
 9. Nadal przyjmujemy na wypominki roczne. Tych, którzy chcą, by cała parafia modliła się za zmarłych z ich rodzin zachęcamy do ich zamawiania. Będzie możliwość zamówienia wypominek także na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych.
 10. W przyszła niedzielę rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla całego naszego dekanatu, połączony z poradnictwem rodzinnym. Spotkania będą miały miejsce w salce katechetycznej naszej parafii o godz. 15,00. Osoby, które mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński prosimy, by się zgłosiły, zapisały i taki kurs odbyły.
 11. Ponawiamy apel administracji cmentarza, by uzupełnić dane dysponentów grobów, kto do tej chwili tego jeszcze nie uczynił. 
 12. W ubiegłą niedzielę na prośbę Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego miało miejsce liczenie wiernych w kościołach w Polsce. W całej naszej parafii, we wszystkich mszach św. uczestniczyło 1335 osób, co stanowi 13,22% wszystkich parafian i jest wynikiem gorszym od zeszłorocznego o 1,78%. Spośród obecnych w kościele 625 osób przystąpiło do komunii św. co stanowi 46,8% obecnych na mszy św. i też jest wynikiem gorszym od ubiegłorocznego o 0,2%. Ubolewamy, że tak wielu naszych parafian nie wypełnia podstawowego przykazania wobec Boga, by świętować dzień święty.
 13. Namawiamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Aureola do wzięcia – Czy każdy może zostać świętym? Od czego zacząć? – odpowiada ks. prof. Marek Chmielewski; Dynia po katolicku – Sposoby na przeżywanie wigilii Wszystkich Świętych podaje Magdalena Prokop –Duchnowska oraz Odpusty – instrukcja obsługi – Jak uzyskać odpust? – tłumaczy ks. prof. Tomasz Jakubiak Zachęcamy do zakupu i lektury.
 14. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i zawsze miłym gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.