OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 29 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w sobotę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w przyszłą niedzielę  – uroczystość Poświecenia Kościoła Własnego.
 2. Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Podejmijmy modlitwę zarówno w intencji tych, którzy głoszą Słowo Boże, jak i tych, do których to słowo jest kierowane. 
 3. Za tydzień, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, gościć będziemy, pochodzącego z naszej parafii, a pracującego w Kazachstanie ks. Szymona Grzywińskiego. Ks. Szymon głosić będzie przez całą niedzielę Słowo Boże, a po zakończeniu każdej mszy przed kościołem prosić nas będzie o wsparcie dla placówki misyjnej, w której pracuje.
 4. Dziś na prośbę Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących w Eucharystii i przystępujących do Komunii Świętej.
 5. W najbliższy piątek, ostatni miesiąca, zapraszamy serdecznie na Adorację Pana Jezusa prowadzoną przez rodziny naszej parafii w godzinach od 19,00 – 20,00. W czasie adoracji możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
 6. Nadal trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do tej modlitwy każdego dnia. Różaniec w kościele codziennie o godz. 17,00, a w niedzielę o godz. 17,30.
 7. „Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby od grzechów swoich byli uwolnieni” – czytamy w II Księdze Machabejskiej. Nadal przyjmujemy na wypominki oktawalne i roczne. Ofiarujmy naszą modlitwę i modlitwę Kościoła tym, którzy potrzebują naszej pomocy, by mogli dostąpić zbawienia. 
 8. W tym tygodniu wykonano, zamontowano i opłacono nowe drzwi do odnawianej kaplicy św. Barbary oraz zakupiono nowy żyrandol do kaplicy Adoracji. Wiszący dotychczas żyrandol z tejże kaplicy wcześniej wisiał w kaplicy św. Barbary i obecnie wraz z kinkietami oddany jest do renowacji w pracowni galwanistycznej i niebawem wróci na swoje pierwotne miejsce. Wszystkie te prace finansowane są z ofiar składanych przez was na tacę. Serdecznie więc za nie dziękujemy.
 9. Zbliżają się jedne z ważniejszych dla Polaków świąt – Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. To okres licznych podróży, rodzinnych spotkań przy grobach najbliższych, refleksji i wspomnień. Polskie nekropolie w tych dniach zapełnią się milionami sztuk zniczy, kwiatów i innego rodzaju ozdób, a z tego powstają tony śmieci . Pamiętajmy, że ta uroczystość to wspomnienie i wsparcie modlitewne naszych bliskich, a nie konkurs na najbardziej efektowny i udekorowany grób. Prosimy o rozwagę w tym względzie. Wywóz śmieci z cmentarza jest bardzo drogi. Jeśli nadal będzie nam brakowało odpowiedzialności (co będzie skutkowało większymi kosztami wywozu śmieci) będziemy zmuszeni podnieść cmentarne opłaty placowe i pomnikowe, by wystarczyło jedynie na wywóz śmieci. Dlatego kierujemy apel i gorąco prosimy, byście część śmieci, takich jak szkło, plastik czy kartony, zabierali do swoich domowych śmietników, za które przecież i tak płacicie. A to bardzo nam pomoże w utrzymaniu cmentarza. Liczymy na Wasze zrozumienie.
 10. Namawiamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Misje: wspólna sprawa – Misje to wymiana dwukierunkowa. Jak to wygląda w praktyce? – wyjaśnia bp Jerzy Mazur, były misjonarz; Ciche apostolstwo – Różaniec z kolegami z korporacji? Modlitwa za osoby spotykane w pracy? Jak wygląda dyskretne i skuteczne apostolstwo świeckich – opisuje Barbara Stefańska oraz Biblia o homoseksualizmie – Próby relatywizowania praktyk homoseksualnych, także w środowiskach kościelnych, skłaniają do szukania odpowiedzi u źródeł: w Piśmie Świętym i Katechizmie Kościoła Katolickiego – wskazuje o. Jacek Salij. Zachęcamy do zakupu i lektury.
 11. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i zawsze miłym gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.