OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dziś na mszy św. o godz. 10,00 dzieci ze SP nr.2 przystąpiły do I Komunii Świętej. Życzymy im, by Jezus Eucharystyczny jak najczęściej gościł w ich sercach. Dla tych dzieci od jutra do piątku trwa Biały Tydzień. Dzieci przychodzą do kościoła na godz. 17,30 uczestniczą w nabożeństwie majowym i pozostają na mszy św.
 2. Kolejna grupa dzieci komunijnych ze SP nr.5 i SP w Radomicach rozpoczyna w tym tygodniu swoje przygotowanie do tego wydarzenia. Nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź tych dzieci oraz ich rodzin w sobotę o godz. 09,00. Także w przyszłą niedzielę prosimy, by na mszę św. o godz. 10,00 przyszły tylko osoby związane z komunią.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – Najświętszą Maryje Pannę Wspomożycielkę Wiernych; w piątek – św. Filipa Nereusza, kapłana.
 4. Poprzez odprawianie codziennie wieczorem przed mszą św. nowenny do Ducha Świętego trwamy w przygotowaniach do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.
 5. W piątek swoje święto obchodzą wszystkie mamy. Życzymy wszystkim mamom dużo łask Bożych, jak najlepszego zdrowia i wiele miłości płynącej od dzieci. Niech wyrazem tej miłości będzie również modlitwa za żyjące i za zmarłe mamy przed obliczem naszej wspólnej Mamy na piątkowym nabożeństwie majowym.
 6. Wspólnoty formujące się przy naszej parafii i przy parafii bł. bp. M. Kozala zapraszają wszystkich w sobotę na dekanalne czuwanie przed zesłaniem Ducha Św. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19,15 zawiązaniem wspólnoty, a zakończy mszą św. o godz. 23,00. Wspólnie, na modlitwie, chcemy oczekiwać na dar Ojca i Syna czyli Ducha Świętego. Gorąco zapraszamy.
 7. Trwają codziennie nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 17,30, a w kaplicy w Radomicach o godz. 17,00. Uwielbiajmy Matkę Najświętszą wspólnym śpiewem litanii loretańskiej i w ten sposób okażmy Jej nasza miłość.
 8. Miło nam poinformować, że Zarząd Powiatu Lipnowskiego z Panem Starostą Krzysztofem Baranowskim na czele, przekazał dotację z budżetu powiatu na wsparcie prac konserwatorskich wnętrza kaplicy św. Barbary w naszym kościele kwotą 100tyś zł. Bardzo się cieszymy i serdecznie dziękujemy. Liczymy na wsparcie jeszcze innych instytucji. Koszt całkowity tego zadania wynosi bowiem 330tyś. zł. i część tej sumy musimy zapłacić ze środków własnych parafii. 
 9. Namawiamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Jak być mamą? – Jak postępować z dziećmi, by relacji małżeńskiej nie zagrażał syndrom pustego gniazda?– wyjaśnia Anna Wardak; Dlaczego nie szabat?– Gdyby ktoś nam zarzucił, że obchodząc dzień Pański w niedzielę, nie wypełniamy trzeciego przykazania – mówiącego o uczczeniu szabatu siódmego dnia tygodnia – czy potrafilibyśmy się obronić? – zastanawia się ks. Jacek Stefański oraz Maryjne zawierzenie – Praktyka zawierzenie siebie Matce Bożej robi w Kościele Katolickim furorę. Czy to sposób na bardziej atrakcyjne albo łatwiejsze chrześcijaństwo?  – tłumaczy Irena Świerdzewska. Zachęcamy do zakupu i lektury.
 10. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i miłym gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.