OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Macieja, Apostoła; we wtorek – św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlić będziemy się o dobre tegoroczne urodzaje, a także w intencji narodów głodujących. Zapraszamy szczególnie rolników. Po mszy św. o godz. 18,00 udamy się pod krzyż misyjny obok kościoła i tam prosić będziemy Boga w tych intencjach.
 3. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego też dnia o godz. 10,00 dzieci ze SP nr. 2 przystąpią do I Komunii Świętej. Prosimy bardzo, by za tydzień na tę mszę św. przyszły tylko osoby związane z komunią. Nabożeństwo pokutne i pierwsza spowiedź tych dzieci oraz ich rodzin w sobotę o godz. 09,00.
 5. Wspólnoty formujące się przy naszej parafii i przy parafii bł. bp. M. Kozala zapraszają wszystkich na dekanalne czuwanie przed zesłaniem Ducha Św. w dniu 27.05. Czuwanie rozpocznie się o godz. 19,15 zawiązaniem wspólnoty, a zakończy mszą św. o godz. 23,00. W ostatni piątek miesiąca nie będzie wspólnotowej adoracji, natomiast dzień później oczekiwać będziemy wspólnie na dar Ojca i Syna czyli Ducha Świętego. Szczegółowy program znajduje się na plakacie przed kościołem. Już dziś gorąco zapraszamy.
 6. Trwają codziennie nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 17,30, a w kaplicy w Radomicach o godz. 17,00. Uwielbiajmy Matkę Najświętszą wspólnym śpiewem litanii loretańskiej i powierzajmy Jej nasze sprawy. Jeżeli jakaś grupa osób modlących się przy jednej z kapliczek na terenie naszej parafii chciałaby zaprosić któregoś z księży do wspólnej modlitwy, to jesteśmy na takie propozycje otwarci i prosimy o kontakt.
 7. W ubiegłą niedzielę na zbieraną w kościele tacę przeznaczoną na wkład własny do renowacji kaplicy św. Barbary złożyliście 5.908zł. Za troskę o piękno naszej świątyni i  wsparcie prac, które chcemy wykonać serdecznie dziękujemy i modlimy się za Was, naszych dobrodziejów, w naszych osobistych modlitwach oraz podczas nowenny w każdą środę.
 8. Z okazji 900-lecia istnienia naszej diecezji są jeszcze do nabycia przed kościołem pamiątkowe broszurki „Diecezja Włocławska” w cenie 10zł. 
 9. Namawiamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Jak nie zgubić Najważniejszego – Białe suknie jak dla księżniczek, plastikowe wianki, stosy kwiatów, ekskluzywne restauracje i drogie prezenty – trwa komunijny show. Czy pośród bieganiny, aby przygotować się do tego wydarzenia, nie gubi się sensu przyjęcia I Komunii Świętej? – zastanawia się Marta Kawalec; Dla kogo niebo?– Czy doświadczanie nieba zaczyna się już w życiu ziemskim? – wyjaśnia ks. prof. dr. hab. Krzysztof Góźdź oraz Życie jest piękne – Życiowa mądrość niewątpliwie przychodzi z wiekiem, nie pozwólmy jednak, aby było to dopiero wieko trumny – przestrzega Anna Wardak. Zachęcamy do zakupu i lektury.
 10. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
 11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i miłym gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.