OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

 1. Od dziś w Kościele powszechnym przeżywamy 60. Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: „Powołani w Kościele”. Polecajmy w naszych modlitwach osoby powołane do kapłaństwa i zakonu, szczególnie z naszej parafii. Modląc się w intencji nowych powołań pamiętajmy też o alumnach z naszego seminarium. Otoczmy modlitwą także tych kapłanów, którzy tu pracowali i udzielali nam sakramentów świętych. 
 2. W dniu dzisiejszym przed kościołem zbierane są datki dla rodziny mieszkającej w Radomicach, która bardzo ucierpiała w wyniku pożaru. Straciła dom, który nie nadaje się do zamieszkania, a dwoje mieszkańców tego domu zostało bardzo mocno poparzonych. Jedna z tych osób nadal w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Pragniemy w duchu solidarności chrześcijańskiej i ludzkiej wrażliwości przyjść im z pomocą. Nie bądźmy obojętni na tę tragedię.
 3. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła; w środę – Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski – msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, natomiast o godz. 10,00 msza św. za Ojczyznę, na którą zapraszamy wszystkich kochających Maryję i Polskę; w czwartek – św. Floriana, męczennika; w sobotę – świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 4. Od jutra rozpoczyna się maj – miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni o godz. 17,30, a w kaplicy w Radomicach o godz. 17,00. Prosimy naszych parafian o posprzątanie, udekorowanie, a czasami i naprawienie na swoich ulicach, wioskach i prywatnych posesjach przydrożnych kapliczek, figur i krzyży. Pamiętajmy, że są one świadectwem naszej wiary i miłości do Jezusa i Jego oraz naszej Matki Maryi.
 5. W czwartek, wspominając osobę św. Floriana, swoje święto patronalne obchodzić będą strażacy. Tego dnia w naszym kościele o godz. 18,00 sprawowana będzie msza św. w intencji żywych i zmarłych druhen i druhów strażaków z jednostek z Lipna i Radomic. Samych strażaków, jak i ich rodziny, serdecznie zapraszamy.
 6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. W czwartek za przyczyną św. Jana Pawła II modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie, także i z naszej parafii oraz za już powołanych. W piątek spowiedź od godz. 16,00, a w Radomicach o 16,30. Komunia wynagradzająca co pół godziny, nabożeństwo pierwszopiątkowe po nabożeństwie majowym. Tego dnia odwiedzimy też chorych w domach. W sobotę o godz. 09,00 msza św. wotywna i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu N.M.P., po niej różaniec i spotkanie członków Żywego Różańca. W niedzielę, po Sumie o godz. 10,00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziesiątek różańca i procesja wokół kościoła. Taca z racji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na wkład własny do wniosku, który złożyliśmy w Urzędzie Marszałkowskim na wsparcie renowacji kaplicy św. Barbary w naszym kościele.
 7. Także w przyszłą niedzielę o godz. 11,00 w kaplicy w Radomicach będzie obchodzony odpust ku czci św. Józefa, Rzemieślnika, Opiekuna św. Rodziny, patrona tejże kaplicy, przekładany na niedzielę z dnia 01 maja. Na to wydarzenie zapraszamy nie tylko mieszkańców Radomic, ale i całej parafii. 
 8. Pamiętajmy, by na Święto Flagi ( 2 maja ) i na Narodowe Święto 3 Maja wywiesić na naszych domach flagi biało – czerwone.
 9. W tym tygodniu zakończyło się malowanie zakrystii.
 10. Informacja Pana Starosty. 
 11. Namawiamy do zakupu i do lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Potrzebni od zaraz – Kandydaci do kapłaństwa są potrzebni od zaraz! Tylko skąd ich brać?– analizuje ks. Henryk Zieliński; Morderstwo było. Śledztwo trwa – Ks. Franciszek Blachnicki został otruty. Co jeszcze wynika ze śledztwa? – wyjaśnia prokurator Michał Skwara oraz Bogactwo Kościoła – Kto należy do Kościoła? Gdzie on się znajduje? Co nam daje przynależność do tej Bożej rodziny? Refleksja na ten temat może umocnić naszą wiarę i pomóc w rozmowach z krewnymi oraz znajomymi – zauważa ks. Marcin Węcławski. Zachęcamy do zakupu i lektury. 
 12. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
 13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i miłym gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.