Ogłoszenia parafialne na niedzielę chrystusa króla wszechświata

Ogłoszenia parafialne

na 34 Niedzielę Zwykłą – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 20 listopada 2022r.                

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; we wtorek – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.
  2. Przyszła niedziela rozpocznie nowy rok liturgiczny oraz Adwent, czyli czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Już dziś zachęcamy do udziału w Mszach św. Roratnich, od poniedziałku do soboty o godz. 06,30.Tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu rozpoczniemy rekolekcje ze spowiedzią w poniedziałek i wtorek.
  3. W najbliższy piątek, ostatni miesiąca, zapraszamy serdecznie do naszej świątyni na comiesięczną Adorację Pana Jezusa w godzinach 19,00-20,00. Jak zawsze w tym czasie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  4. Nadal przez cały listopad przyjmujemy na roczne wypominki za zmarłych.
  5. W ostatni wtorek zamontowano, dawno wyczekiwaną Kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu we wnęce bocznego wejścia do kościoła. Uroczystego błogosławieństwa tej kaplicy, a tym samym przekazania jej do modlitwy wiernych dokona w najbliższą niedzielę, na rozpoczęcie nowego roku kościelnego, ks. bp. Wiesław Alojzy Mering. Uroczysta msza św. będzie o godz. 11,30, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Pozostałe prace w kościele przewidziane jeszcze w tym roku to: montaż witraży w kaplicy św. Barbary oraz wyzłocenie i wysrebrzenie tabernakulum i antypendium ołtarza głównego. Za Wasze wsparcie tych inwestycji i troskę o piękno naszej świątyni niech Wam Bóg błogosławi.
  6. Komunikat Przewodniczącego KEP.
  7. Namawiamy do zakupu i do lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Do podziwiania czy modlitwy? –W naszych kościołach znajdują się obrazy i figury, przed którymi się modlimy i takie, które służą upiększeniu wnętrza. Gdzie znajduje się  granica między sztuką sakralną, a religijną? – wyjaśnia bp. prof. Michał Janocha; Apostazja zawsze boli – Apostaci nie zdają sobie sprawy, że nie mszczą się na Kościele, ale przede wszystkim na sobie samych – zauważa Anna Meetschen oraz Ogień czyśćcowy – W odniesieniu do ognia czyśćcowego, powinniśmy się uwolnić od wszelkich przejawów myślenia mitologicznego. Najskuteczniej uchroni nas przed tym odwołanie się do Pisma Świętego – pisze o. Jacek Salij. Zachęcamy do zakupu i lektury.
  8. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
  9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a wśród nich jest także jutrzejszy solenizant nasz organista  p. Janusz, składamy najserdeczniejsze życzenia. pozostałym naszym parafianom i miłym gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.