Ogłoszenia parafialne na 27 Niedzielę Zwykłą – 03 października 2021r.

  1. W tym tygodniu w liturii obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka    z Asyżu; we wtorek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej we Włocławku; w środę – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy; w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  2. W przyszłą niedzielę, jak słyszeliśmy w odczytanym liście, obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski. W tym dniu w całej Polsce odbywają się zbiórki na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Środki te są przeznaczone na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży. Zechciejmy i my wesprzeć ten żywy pomnik ku czci św. Papieża – Polaka.
  3. W ubiegłą niedzielę na prośbę Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego miało miejsce liczenie wiernych w kościołach w Polsce. W całej naszej parafii we wszystkich mszach św. uczestniczyło 1438 osób, co stanowi 15,5% wszystkich parafian. Spośród obecnych w kościele 590 osób przystąpiło do komunii św., co stanowi 42%. Smuci na pewno ten niski procent katolików zapominających o świętowaniu Dnia Pańskiego, radością natomiast napawa fakt, że tak wiele osób spośród tych, którzy w niedzielę przychodzą do kościoła stara się w pełni uczestniczyć w Eucharystii przystępując do Komunii Św.
  4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W czasach tak trudnych, w czasach zagubienia człowieka, zdawania trudnego egzaminu ze swej wierności Bogu i Maryi weźmy do naszych dłoni różaniec. Prosi nas o to sama Matka Najświętsza!  Przychodźmy na nabożeństwa różańcowe do naszej parafialnej świątyni codziennie na godz. 17,00. W niedzielę na godz. 17,30. Bardzo prosimy rodziców i dziadków, by swoim przykładem zachęcali dzieci i młodzież do udziału w tych pięknych nabożeństwach.
  5. Można zamawiać w kancelarii wypominki za zmarłych, dar serca i pamięci, dla tych, co odeszli: jednorazowe, oktawalne i roczne. Cena taka sama, jak w zeszłym roku: jednorazowe i oktawalne ofiara dobrowolna, roczne od jednego zmarłego 40zł, za zmarłych z rodziny 50 zł.
  6. Są jeszcze do nabycia kalendarze na przyszły rok: ścienne, mniejsze po 5zł i większe po 7zł oraz książkowe Kalendarze Rolników po 28zł.
  7. Namawiamy do zakupu i do lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Podążając razem – w jakim celu papież Franciszek otwiera Synod Biskupów w dniach 9-10 października 2021 r. – wyjaśnia dr. hab. Aleksander Bańka, delegat Kościoła w Polsce; Spojrzenie zwrotne – „Najbliższe dni mają być czasem wsłuchania się Ludu Bożego w nauczanie Ojca Świętego i zarazem szczególnego wsłuchiwania się wszystkich pasterzy Kościoła w głos wiernych” – zauważa ks. Henryk Zieliński oraz Zawierzmy się św. Józefowi – 7 października abp Stanisław Gądecki dokona zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Jaka jest jego idea tłumaczy ks. dr. Jacek Plota, kustosz tegoż sanktuarium . Zachęcamy do zakupu i lektury.
  8. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
  9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a wśród nich jest także środowy solenizant nasz wikariusz ks. Artur, składamy najserdeczniejsze życzenia. Pozostałym naszym parafianom i zawsze miłym gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.