Ogłoszenia parafialne na 16 Niedzielę Zwykłą – 18 lipca 2021r.

 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w czwartek – św. Marię Magdalenę;
  w piątek – św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy; w sobotę – św. Kingę, dziewicę.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, którego hasło brzmi: „W drogę do Źródła Życia”. Kulminacyjnym punktem obchodów tego tygodnia będzie poświęcenie w przyszłą niedzielę po wszystkich mszach świętych,
  w dniu św. Krzysztofa, kierowców i ich pojazdów. Ofiary, zbierane przy tej okazji, jako podziękowanie za szczęśliwe podróże, będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 3. Także dziś, po wszystkich mszach św. jest możliwość zaszczepienia się przeciw
  Covid 19 szczepionkami firm Pfizer i Moderna w ambulansie szpitalnym zaparkowanym na  Pl. Dekerta. Wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty. Gorąco zachęcamy do zaszczepienia siebie, kto jeszcze tego nie zrobił, dla dobra nas wszystkich.
 4. Pamiętajmy o tym, abyśmy w czasie wakacji, podziwiając Pana Boga w rzeczach stworzonych, nie zapominali o Nim w modlitwie i o obowiązku udziału we mszy św. niedzielnej i świątecznej.
 5. Namawiamy do zakupu i do lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Czego oczekujemy od kapłanów? – odpowiedzi w sondzie przedstawia Barbara Stefańska; Ostatnia próba Kościoła – o oczyszczeniu, przez którą musi przejść Kościół przed ponownym przyjściem Chrystusa – pisze o. Jacek Salij oraz Grosz za kilometr – w jaki sposób jako kierowcy możemy pomóc misjonarzom? – tłumaczy ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska. Zachęcamy do zakupu i lektury.
 6. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem
  i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
 7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
  A wszystkim naszym parafianom i miłym gościom na nowy tydzień pracy
  i wakacyjnego odpoczynku życzymy: Szczęść Boże.