Ogłoszenia parafialne na 14 Niedzielę Zwykłą – 04 lipca 2021r.

  1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę; a w czwartek – św. Jana z Dukli, kapłana.
  2. Zarząd Stowarzyszenia „Sołtysi Gminy Lipno” zaprasza nas wszystkich w najbliższą sobotę na godz. 14,00 do kościoła w Brzeźnie na uroczystą Msze św., podczas której zostanie poświęcony sztandar tego stowarzyszenia.
  3. Na ręce p. marszałek Anety Jędrzejewskiej dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko – Pomorskiego za dofinansowanie wyjazdu naszych ministrantów na kilkudniowy pobyt wakacyjny w górach. Wrócili bardzo zadowoleni i pełni wrażeń, więc na pewno ten czas będzie dla nich niezapomniany. Dziękujemy.
  4. Pamiętajmy o tym, abyśmy w czasie wakacji, podziwiając Pana Boga w rzeczach stworzonych, nie zapominali o Nim w modlitwie oraz o obowiązku udziału we mszy św. niedzielnej i świątecznej.
  5. Namawiamy do zakupu i do lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Po co Kościołowi synody? – o istocie synodalności pisze ks. Przemysław Artemiuk; Czy pieniądze uratują dzietność? – zastanawia się dr. Marcin Kędzierski oraz Serdeczne zawierzenie – o poświęceniu Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do zakupu i lektury.
  6. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i miłym gościom na nowy tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku życzymy: Szczęść Boże.