Ogłoszenia parafialne na 13 Niedzielę Zwykłą – 27 czerwca 2021r.

  1. Rozpoczął się czas wakacji. Jest to okazja, aby podziękować wspólnotom, duszpasterstwom, rodzinom i osobom indywidualnym, których wysiłek nadał piękny kształt życiu duchowemu tej parafii w ciągu całego roku pracy. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy udanego odpoczynku urlopowego, a pozostającym w pracy wytrwałości w oczekiwaniu na czas swojego urlopu. Wśród wyjeżdżających w góry są również i nasi ministranci, którzy wraz kapłanami i ministrantami z parafii św. Józefa we Włocławku odpoczywać będą na 5 dniowym wyjeździe do Zakopanego, Krakowa i okolic. Życzymy im dobrego odpoczynku i pięknie przeżytych chwil.
  2. We wtorek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 07; 09,00 i o 18,00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Ponadto w tym tygodniu czcimy: w poniedziałek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Licheńską, a w sobotę – św. Tomasza Apostoła.
  3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. W czwartek modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz za już powołanych. W piątek spowiedź od godz. 16,00, a Radomicach o 16,30. Nabożeństwo pierwszopiątkowe przed mszą wieczorową o godz. 17,30. Tego dnia też odwiedzimy chorych w domach. W sobotę o godz. 09,00 msza ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej różaniec i spotkanie Kół Różańcowych. Natomiast w niedzielę po mszy św. o godz. 10,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziesiątka różańca i procesja wokół kościoła.
  4. Od przyszłej niedzieli aż do pierwszej niedzieli września nie ma mszy św. o godz.13,00.
  5. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, przeznaczone będą na dalsze prace remontowo – budowlane na plebanii.
  6.  Do środy nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i litanią do Serca Pana Jezusa.
  7. W tym tygodniu wymieniono halogeny doświetlające prezbiterium i ołtarz główny w kościele, bo poprzednie się powypalały.
  8.  Namawiamy do zakupu i do lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: W poszukiwaniu tożsamości – niezwykły plener biblijny na Wigrach – proponuje ks. Henryk Zieliński; Mowa Piotra „otwartego” – jak wyglądałoby głoszenie Ewangelii po śmierci Chrystusa, gdyby św. Piotr kierował się zasadami „Kościoła otwartego”? – refleksją na ten temat dzieli się o. Dariusz Kowalczyk oraz Wypoczynek we wspólnocie – propozycje różnych wspólnot religijnych oraz ośrodków rekolekcyjnych na tegoroczne wakacje – przedstawia Agnieszka Domańska. Zachęcamy do zakupu i lektury.
  9. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
  10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i miłym gościom na nowy tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku życzymy: Szczęść Boże.