Ogłoszenia parafialne na 11 Niedzielę Zwykłą – 13 czerwca 2021r.

  1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika – odpust w sąsiedniej parafii o godz. 17,00; w czwartek – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  2. Dziś po mszy św. o godz. 18,00 różaniec i procesja fatimska wokół kościoła.
  3.  Odpowiadając na miłość Boskiego Serca pragniemy przez nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa wyrazić Chrystusowi nasze oddanie, nasze poświęcenie i nasze zawierzenie. Codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy.
  4. W ubiegłą niedzielę na tacę przeznaczoną na remont kolejnego piętra na plebanii złożyliście 4.704zł . Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy: „Bóg zapłać”. Polecamy was Bogu i Jego Przenajświętszej Matce w naszych prywatnych modlitwach i modlimy się za was wraz z całą parafią na środowej nowennie.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 13,00 w inicjatywy Pana Burmistrza i ks. Proboszcza będzie miał miejsce w naszym kościele wyjątkowy koncert. Będzie on dedykowany Prymasowi Tysiąclecia kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu w 120 rocznicę jego urodzin. Wystąpią gwiazdy polskiej opery kameralnej, a wszystko poprowadzi znany śpiewak operowy p. Kazimierz Kowalski. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły występu na plakacie w gablocie.
  6. Jeśli chodzi o dzień pierwszej komunii św., to w przyszłym roku 15.05. będą je obchodzi SP nr.5 i SP Radomice, natomiast 22.05. SP nr.2. Komunia Rocznicowa będzie 29.05. Natomiast od 2023 roku wyznaczamy stałe terminy dnia I Komunii: dla SP nr.2 zawsze w trzecią niedzielę maja, a dla SP nr.5 i SP Radomice zawsze w czwartą niedzielę maja. W następną niedzielę zawsze Komunia św. Rocznicowa.
  7. Namawiamy do zakupu i do lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Rozliczy nas Bóg – musimy podjąć refleksję nad ewangelizacyjną i uświęcającą skutecznością naszej posługi – wzywa ks. Henryk Zieliński; Za mało – co było złego w apelu abp. Marka Jędraszewskiego o szacunek dla macierzyństwa i o większą dzietność polskich rodzin? – komentuje Krzysztof Ziemiec oraz Józef – dziewiczy oblubieniec – Nowy Testament nie podaje informacji dotyczących wieku św. Józefa. Czy zaślubiając Maryję był już człowiekiem starym? – wyjaśnia ks. Jacek Stefański. Zachęcamy do zakupu i lektury.
  8. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
  9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i miłym gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.