OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dziś przeżywamy największe święto chrześcijańskie, Zmartwychwstanie naszego Pana. Dźwięk dzwonów o świtaniu ogłosił tę radosną wieść, że grób jest pusty. W tym radosnym dla nas dniu składamy sobie wzajemnie życzenia.

2. Życzymy Wam doświadczenia paschy — przejścia: z ciemności do światła, ze smutku do radości, z duchowej śmierci do pełni życia. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was i Waszych bliskich swoim błogosławieństwem, umocni wzajemną miłość i wspiera w podążaniu drogą prawdy, prowadzącą do Jego królestwa. Szczęść Boże wszystkim. 

3. Wdzięczni jesteśmy i serdecznie dziękujemy za składane nam osobiście i nadesłane do nas życzenia: władzom państwowym, samorządowym, instytucjom, zakładom pracy, szkołom i wszystkim, którzy pamiętają o swoich duszpasterzach. 

4. Z Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego związana jest oktawa tej uroczystości, a więc przez cały tydzień uobecniamy wydarzenia dnia dzisiejszego. Jutro, w poniedziałek, w sposób uroczysty. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dziś i jutro o godz. 15,00 Nowenna i Koronka do Miłosierdzia Bożego, w kolejne dni nabożeństwo przed mszą św. wieczorową. W piątek, z tego powodu, nie ma postu. 

5. Namawiamy do zakupu i do lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Pascha: ze śmierci do życia — Jak wyglądała wiara w zmartwychwstanie u ludzi Starego Przymierza i jaką treść niesie dzisiaj dla nas prawda o zmartwychwstaniu Jezusa? — wyjaśnia ks. dr. Jacek Stefański; To nie reset —Zmartwychwstanie jest czymś więcej niż tylko faktem historycznym, potwierdzonym świadectwem apostołów i ewangelistów, krwią męczenników, pustym grobem i trwałymi przemianami społeczno-religijnymi, które zapoczątkowało. Jest początkiem nowej rzeczywistości, nad którą nie ciąży już widmo śmierci, bo człowiek został odkupiony Najdroższą Krwią Zbawiciela — podkreśla ks. Henryk Zieliński oraz Boża budowla w Nowym Przymierzu — W Nowym Testamencie obraz Bożej budowli nabiera pełniejszego znaczenia. Autor Listu do Hebrajczyków podkreśla: „Każdy bowiem dom jest przez kogoś zbudowany, a Tym, który zbudował wszystko, jest Bóg” — analizuje ks. prof. Waldemar Chrostowski . Zachęcamy do zakupu i lektury. 

6. Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc. Pozostałe ogłoszenia jutro. 

7. A na piękny czas przeżywania wśród rodziny i najbliższych radości ze Zmartwychwstania Pana życzymy: Szczęść Boże.