Przykrym wydarzeniem mijającego tygodnia była śmierć i pogrzeb naszego wikariusza ks. Krzysztofa Włodarczyka. Dziękujemy za składane nam i rodzinie kondolencje, za uczestnictwo we mszy piątkowej i za wspólny wyjazd do Kłodawy, skąd pochodził i gdzie spoczął ks. Krzysztof. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Starosty Lipnowskiego p. Krzysztofa Baranowskiego dziękując za udostępnienie nieodpłatnie autobusu do Kłodawy, byśmy jako delegacja parafii w tym pogrzebie mogli uczestniczyć.
Rozpoczął się czas wakacji. Jest to okazja, aby podziękować wspólnotom, duszpasterstwom, rodzinom i osobom indywidualnym, których wysiłek i poświęcenie nadały piękny kształt życiu duchowemu tej parafii w ciągu całego roku pracy. Słowa serdecznych podziękowań kierujemy pod adresem osób, które pięknie przygotowały zeszłotygodniowe spotkanie kończące rok pracy we wspólnotach. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy udanego odpoczynku urlopowego. A pozostającym w pracy wytrwałości w oczekiwaniu na czas swojego urlopu.
Dziś gościmy w parafii wolontariuszy misyjnych z naszej diecezji ( w tym jednego z Lipna ), którzy tak, jak rok temu wyjeżdżają na początku lipca, by zapewnić wsparcie najuboższym dzieciom w Kenii. W zeszłym roku za zebrane środki udało się zakupić ponad 3 tony żywności, wybudować 4 domy oraz zapewnić edukację i wyżywienie na cały rok dla 25 dzieci. Wolontariusze zbierają datki przed kościołem. Bardzo prosimy o wsparcie tego wyjazdu i prowadzonej przez nich zbiórki.
W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Apostołów Piotra i Pawła; w czwartek – Najświętszą Maryję Pannę Licheńską; w piątek – św. Tomasza Apostoła.
W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. W czwartek, przed mszą św. wieczorową, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz za już powołanych. W piątek, spowiedź przed mszą św. ranną oraz od godz. 16,00 z komunią św. co pół godziny. Spowiedź w Radomicach także o godz. 16,00, a następnie msza św. Nabożeństwo pierwszo piątkowe przed mszą św. wieczorową o godz. 17,30. Ze względu na trwające urlopy księży w lipcu i w sierpniu nie będzie odwiedzin chorych w domach w pierwsze piątki. Prosimy, by ich o tym powiadomić. W sobotę o godz. 09,00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej różaniec. W niedzielę po mszy św. o godz. 10,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, dziesiątka różańca i procesja wokół kościoła. Tego dnia taca z racji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na wyposażenie w nowe ławki remontowanej od kilku dni Kaplicy Adoracji.
Od przyszłej niedzieli aż do pierwszej niedzieli września nie będzie mszy św. o godz. 13,00.
Dziś, jutro i pojutrze ostatnie nabożeństwa czerwcowe o godz. 17,30. Dziękujemy za zaproszenie i wspólną modlitwę na nabożeństwie czerwcowym przy figurze Pana Jezusa na rozwidleniu ulic Sierakowskiego i Ośmiałowskiej oraz przy kapliczce Pana Jezusa w Głodowie.
Namawiamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Szkoła bez smartfonów nie wystarczy – Co mogą zrobić rodzice, szkoła i społeczeństwo, by dziecko nie tęskniło za telefonem – pisze Janusz Wardak; Ach, ta dzisiejsza młodzież – Zmieniły się uzależnienia młodych, ale przyczyny zostają podobne – aktualny raport na ten temat omawia Monika Odrobińska oraz Władza w Kościele – Jak rządzi się Kościół, utrzymując jedność i tożsamość przez dwa tysiące lat – zastanawia się ks. Stefan Moszoro Dąbrowski Zachęcamy do zakupu i do lektury.
Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i zawsze miłym gościom na nowy tydzień pracy i wakacyjnego odpoczynku życzymy: Szczęść Boże.
Dziś gościmy w naszej parafii Rycerzy Kolumba z Włocławka wraz z ich kapelanem diecezjalnym ks. prał. Januszem Bartczakiem. Witamy Was serdecznie. Rycerze Kolumba to największa na świecie katolicka wspólnota zrzeszająca mężczyzn. Pragniemy, by dzięki Waszej obecności taka wspólnota powstała i w naszej parafii.
Dziś również, jak to słyszeliśmy tydzień temu w odezwie ks. bp. Ordynariusza, są zbierane ofiary do puszek przed kościołem na wsparcie kapłana pochodzącego z naszej diecezji, a pracującego obecnie na misji w Burkina Faso w budowie kościoła dla swoich parafian. Okażmy chrześcijańską miłość i braterską pomoc naszym braciom i siostrom w Afryce.
W tym tygodniu, w środę, w liturgii Kościoła, obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
We wtorek wielkie święto – Dzień Ojca. Wszystkim tatom życzymy: opieki św. Józefa, radości, cierpliwości, zdrowia oraz pociechy z dzieci. Żywych zaś i zmarłych ojców polecać będziemy Matce Bożej Nieustającej Pomocy na środowej nowennie, na którą serdecznie zapraszamy.
Od wtorku też zamykamy Kaplicę Adoracji ze względu na rozpoczynające się w niej prace konserwatorskie i budowlane.
W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Tradycyjnie dzień wcześniej, w czwartek, na godz. 09,00 do naszej świątyni na msze św. dziękczynną zapraszamy poczty sztandarowe, uczniów, rodziców i nauczycieli ze Szkół Podstawowych nr 2 i 5 oraz z Zespołu Szkół Technicznych. Msza św. w tej samej intencji w kaplicy w Radomicach również w czwartek o godz. 09,00.
W piątek, ostatni miesiąca, o godz. 19,00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez rodziny naszej parafii z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Znajdźmy chwilę czasu na osobiste spotkanie z Jezusem przed wakacjami.
W przyszłą niedzielę gościć będziemy wolontariuszy z naszej diecezji ( w tym jednego z Lipna ), którzy tak, jak rok temu wyjeżdżają na początku lipca, by zapewnić wsparcie najuboższym dzieciom w Kenii. W zeszłym roku za zebrane środki udało się zakupić ponad 3 tony żywności, wybudować 4 domy oraz zapewnić edukację i wyżywienie na cały rok dla 25 dzieci. Bardzo prosimy o wsparcie tego wyjazdu i prowadzonej przez nich zbiórki.
Trwają codziennie nabożeństwa czerwcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa o godz. 17,30. Zapraszamy też na „czerwcowe” przy figurach Pana Jezusa: w czwartek o godz. 19,00 na rozwidleniu ulic Sierakowskiego i Ośmiałowskiej oraz w sobotę o godz. 19,00 do Głodowa.
Namawiamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Dziś w tygodniku „Idziemy” przeczytać możemy: Tata ma moc – Ojciec kładzie fundament pod zdrową, silną i odporna osobowość – pisze Paweł Woliński; Wypłynęli na głębię – Życiorysy nowych dziewięciu błogosławionych, męczenników z Auschwitz i Dachau – opisuje Iwona Budziak oraz Diecezja świętych – Na czym polega wyjątkowość naszej diecezji – tłumaczy ks. bp. Krzysztof Wętkowski. Zachęcamy do zakupu i do lektury.
Intencje mszy św. na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przed kościołem i dostępne na stronie internetowej parafii. Zainteresowanych odsyłamy do tych miejsc.
Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. A wszystkim naszym parafianom i zawsze miłym gościom na nowy tydzień życzymy: Szczęść Boże.